ÚVOD - SURVIVAL - CESTOVNÍ FILTRY NA VODU


Stránka Cestovní filtry na vodu se připravuje. Děkujeme za pochopení.

Cestovní filtr na vodu Katadyn Hiker ProZnát cestovní filtry na vodu dostupné na trhu se hodí, a to nejen z důvodu Survivalu a řešení potřeby vody v případě krizové situace, ale také, jak název napovídá, na cesty nebo i na chatu a podobně. Cestovní filtry dokáží odvést podobnou službu jako velké domácí filtry. Rozdíl je ve velikosti a tím pádem i v průtocích. To co vám domácí nebo průmyslový filtr odvede za práci za pár vteřin, potřebuje cestovní filtr na vodu několik minut. Ale na cestách, dovolených a možná i v případě Survivalu už nás snad pár minut navíc nezabije.

Zabijáci ve vodě

Naopak, zabít nás mohou bakterie a mikroorganismy, které jsou standardně obsaženy ve vodě v přírodě. Většina studánek, potůčků, horských říček a podobně, ačkoliv vizuálně má čistočistou vodu, není tomu tak. Mechanické znečištění. Mikroby. Bakterie. Pravděpodobně nemusíme mít obavy z chemického zněčištění. 

Bakterie cholery ve vodě

Ale i tak je lepší mít jistotu a používat cestovní filtry na vodu, kor když jich je v nabídce hned několik. Filtry dokáží dle výrobců odflitrovat až 99,99% znečištění (včetně bakterií salmonella, cholera, E. coli atd. nebo parazity giardia a cryptosporidium). 

Neplatí zpravidla pro chemické znečištění. Voda, která obsahuje nebezpečené látky vás nemusí hned bezpodmínečně zabít, ale může vám způsobit těžké průjmy a zvracení. A to na cestách nebo v situacích kdy už tak jde o život, není zrovna nejlepší způsob trávení léta.

Logistika - vodní hospodářství a zásoby

Další důvod proč si pořídit cestovní filtr na vodu je logistika. Jste-li sám, stačí vám 2 až 3 litry vody na osobu. Jste-li dva, už je to hned cca. 5 - 6 litrů na den. A co ve třech na 5 dnů? Než se tahat se zásobami vody, je lepší mít na skupinu cestovní filtr na vodu a průběžně doplňovat vodu, a to při pravidelných zastávkách nebo při kempování / nocování.

Námi odzkoušené cestovní filtry na vodu

Další možností jak získat pitnou vodu jsou desinfekční tablety na úpravu vody.

Cestovní filtry na vodu můžete zakoupit například:

S cestovními filtry na vodu se mnohem snáze dodržuje pitný režim. O objemu vody potřebné k udržení lidského těla v kondici je mnoho studií a ponuje kolem této problematiky mnoho názorových směrů. My uvedeme jeden z nich, kterého se držíme.
Lidské tělo je tvořeno z cca. 60 - 70% vodou.
Pitný režím pro doplnění tekutin v klidovém režimu je cca. 0,4 litru na 10 kg tělesné hmostnosti.
Muž - 85 kg: 3,4 litru čisté vody (počítají se i tekutiny ze stravy) na den v klidovém režimu za průměrné teploty a běžných okolních vlivů.
Při úbytku cca. 3 - 4 % tělesné vody - pocity žízně
Při úbytku cca. 10 % tělěsné vody - těžká dehydratace až smrt (poslední dvě řádky berte orientačně pro ilustraci)

 


Letní dětské tábory - Klub 112 na Firmy.cz


 

Praktické informace

ŠTĚSTÍ PŘEJE PŘIPRAVENÝM

Připravte se na mimořádnou událost
aneb "Štěstí přeje připraveným"!
PŘEHLED KURZŮ

Kurzy přežití

KURZY PRVNÍ POMOCI

Zachraňte v krizi lidský život! Naučte se základy a praktické dovednosti z první pomoci.
PŘEHLED KURZŮ

DĚTSKÉ TÁBORY

Dětské Prepper/Survival záchranářské letní tábory s výcvikem přežití a kurzy první pomoci.
PŘEHLED TÁBORŮ

Letní dětské záchranářské tábory

Naučte se přežít

V přírodě .. ve městě .. kdekoliv ... kdykoliv ...

Survival kit ultimate
KPZ

Co vše by měla obsahovat KPZ - neboli krabička poslední záchrany?

EDC

Potraviny pro přežití