Články - vše o přežití, survivalu

ÚVOD - PRAKTICKÉ ČLÁNKY


Trvanlivé potraviny pro přežití

Mnoho lidí zajímá jak se správně připravit na mimořádné události, a proto jsme připravili článek na téma: Trvanlivé potraviny pro přežití, které by neměly chybět v žádném krizovém špajzu nebo nouzovém zavazadle.

Recepty, které zvládnete uvařit na ohni

Postupně zpracováváme a zveřejňujeme recepty na jídla, která lze uvařit na ohni v podmínkách přežití - survivalu nebo preppingu. Ano. Každé jídlo lze uvařit na ohni, ale vybíráme takové recepty na jídla, na které seženete suroviny v okamžiku, kdy jsou "obchody zavřené".
Recepty: Houbová omáčka - Rajská omáčka - Koprová omáčka - Eintopf

Jak se peče chleba

S pečivem bude v podmínkách přežití vždycky problém, a proto jsme si dali tu práci a vyzkoušeli několik způsobů a zjistili, jak nejlépe upéct chleba aneb jak se peče chleba na ohni, v ohništi, v popelu, ve žhavém nebo v improvizované peci.

Jak usušit maso

Sušené maso je stálice, která zajišťuje přísun důležitých a potřebných bílkovin (proteinů) v čase, kdy jiný způsob je téměř nemožný. Sušené maso lze konzumovat na cestách, při chůzi, při čekání, ve spacáku, zkrátka kdekoliv. Jak se vyrábí domácí sušené maso? Zde máte odzkoušený recept a návod jak si usušit doma maso.

Cestovní filtry na vodu

Krizová situace není jen o potravinách, útěku nebo rozdělání ohně. Žádná krize se nedá zvládnout bez vody. A proto zde máme článek: Cestovní filtry na vodu. Seznamte se s našimi postřehy a případně si nějaký vhodný filtr dle svého rozpočtu rovnou pořiďte.

Cestovní lékárničky

Na cestu se nebalí jen jídlo, voda, mapa a náhradní ponožky, ale příprava na cesty začíná především u cestovní lékárničky. Vždy se totiž hodí náplast, desinfekce, někdy i pinzeta nebo rovnou pořádný kus obvazu. 

Nouzové evakuační zavazadlo

Až se krize zeptá "jsi-li připraven" a musíš do méně jak minuty opustit bydliště, nouzové evakuační zavazadlo již musí být bezpodmínečně připraveno.

OHEŇ - vše co byste měli znát o ohni

Oheň je naprostý základ boje člověka o přežití. Oheň zajistí pitnou vodu. Oheň zajistí světlo Oheň zajistí bezpečí. Oheň zajistí i teplé jídlo. A proto věnujeme velký důraz na to, abychom vám o ohni řekli úplně všechno!
Články: Křesadlo - Troud

VODA - vše co potřebujete vědět o vodě

Voda - základ života, a proto tu máme celý speciál o vodě. Jak najít vodu. Jak upravit vodu.
Články: Filtrace vody - Cestovní filtry na pitnou vodu


 

×